Minust

Tere!

Enesetutvustus on minu jaoks alati olnud üks igavesti tüütu asi, sest seda on väga keeruline teha langemata muigama panevatesse klišeedesse või vastupidi jäämata liialt pinnapealseks. Ühtepidi võib välja kukkuda nagu kurbnaljakas “Reisile sinuga” intro, teisalt jälle võib jutt kole pikaks kiskuda ja enne kui lugeja-kuulaja sinuga päriselt tuttavaks on jõudnud saada, ei viitsigi ta enam tutvust sobitada. Juba jõuab igav hakata.

Kuna ma aga end ühegi sildi või nimetusega liialt kammitseda ei taha ja ka ei usu ma, et sellist üht konkreetset silti kellegi jaoks üldse olemas ongi, siis loodan, et minu blogi lugemine on mulle parem tutvustus kui järgnev:

Minu nimi on Kristiina, olen 24, pärit Pärnust, aga ühele keskmisele eestlasele omaselt on elu kolinud mind Tallinna. Hariduselt ajakirjanik (bakalaureus) ja kommunikatsioonijuht (magister), aga realistina seda meelt, et haridus üksi veel erialainimest ei tee. Kogu senine tööelu on aga keerelnud meedia, kommunikatsiooni ja ühiskondlike teemade ümber, sest minus pakitseb ka väikestviisi maailmaparandaja hing.

Vabal ajal guugeldan odavaid lennupileteid, kirjutan luuletusi, katsun pidada pikki ja põnevaid vestlusi ja veeta aega endale kõige armsamatega. Kibelen palju liikuma ja liigutama ning seda eeskätt õuepeale, sest veidike hirmutav on mõelda, kui suure osa oma ajast veedan toas ekraani taga istudes. Olen hea muusika peale maias ja kinost võib mind leida enam kui korra kuus.

Miks ma kirjutan? Põhjuseid on mitmeid ja neid plaanin pikemalt lahata ka ühes postituses, aga lühidalt öeldes võrdub kirjutamine minu jaoks mõtisklemisega. Omi mõtteid kirja pannes kirjeldan ja analüüsin enda jaoks olulisemat, mida olen näinud, kogenud ja tundnud, keda kohanud. Kirjutades tahan selgusele jõuda, mida mina ühest või teisest asjast arvan (kui üldse on midagi arvata). Kogu aeg on ju nii paganama kiire ning rööpräheldes ja ringiristeldes jääb seda seedimise aega aina vähemaks.

Nagu ka blogi nimevaliku selgituses mainin – olen blogi pidades ikka usinasti liitnud ja lahutanud, jaganud ja korrutanud kõiksuguseid mõtteid ja tundmusi ning neid erinevatel elulistel teemadel, mis mulle parasjagu huvi pakuvad või aktuaalsed on.

Mulle teeb ainult head meelt, et ka sina siia lugema ja kaasa mõtisklema sattusid.
Tere tulemast!

 


Hello!

My name is Kristiina, I’m from Estonia and in my twenties. I work in communication and media sphere and spend my spare time either writing poetry and blog posts, trying to find cheap plane tickets or spending time in nature.

I find writing an important part of my life cause it helps me to process things and places I see, people I meet and experiences I gather. I am also fond of the idea that writing gives us a taste of eternity – if done well, it’s an opportunity to create something that will last in time and will be universally comprehensible to people around the world.

The majority of posts on this blog are in Estonian and I’m really sorry I haven’t been able to produce content in English at the same time. If you don’t speak the language but feel interested in specific recommendations or information under travelling-themed posts, please, feel free to write me and ask in person. Another possibility is to use Google Translate but stuff might get hectic with that one. Fortunately – photos are more or less universally “digestible” to every reader regardless of their mother tongue. If not more, hopefully, you’ll at least get what you are looking for out of them.